Tel: 606 343 726
Profil Facebook

Łódź jako plansza – gry miejskie w centrum Polski


Ciekawy sposób na odlotowy teambuilding

Gry miejskie to popularna forma rozrywki grupowej, która w ostatnim czasie robi ogromną karierę. Tak naprawdę chodzi nie tylko o przeniesienie niewielkiej planszy w realia metropolii, ale też o najprawdziwsze emocje i planowanie strategii doskonałej. Gry miejskie mogą stać się idealną formą teambuildingu, który zaangażuje uczestników do reszty. A jak wyglądają gry miejskie w Łodzi?

Oryginalne scenariusze imprez integracyjnych

GRY MIEJSKIE ZE ŚREDNIOWIECZA CZY CZASÓW NOWOCZESNYCH

Teambuilding oparty o gry miejskie to doskonały sposób integracji, ale też poznawania historii miasta. Zazwyczaj największym powodzeniem cieszą się gry oparte o średniowieczne realia – błądzenie zakamarkami uliczek starego miasta w poszukiwaniu skarbu templariuszy. Co jednak wówczas, kiedy miasto nie może pochwalić się zabytkami z tak dawnych czasów? Czy Łódź, miasto XIX-wieczne nie może stać się idealną planszą dla gry miejskiej? Czy imprezy integracyjne nie mają tu racji bytu? Wręcz przeciwnie!

Łódzkie gry miejskie

EVENTY DLA FIRM W FABRYCZNYCH SALACH

Łódź to miasto, w którym nie brakuje starych fabryk i opuszczonych hal. To także miejsce posiadające naprawdę ciekawą historię. Obok gier miejskich inspirowanych np. właśnie inwestowaniem w budowę swojej pierwszej fabryki, uczestnicy mogą również poszukiwać skarbu legendarnego niemalże przedsiębiorcy łódzkiego – Izraela Poznańskiego. Ponadto – za teren imprez integracyjnych mogą posłużyć parki, skwery i place, których w Łodzi przecież nie brakuje. Tak naprawdę scenariusz gry miejskiej nigdy nie jest dokończony, bo na bieżąco akcję rozwijają uczestnicy. Wszystko zależy od ich chęci i zaangażowania w przedsięwzięcie.

Czy teambuilding oparty o gry miejskie ma sens?

NA CO KOMU ŁÓDZKIE GRY MIEJSKIE?

Powiedzmy sobie szczerze – nie ma chyba lepszej i ciekawszej formy integracji niż wspólna zabawa i cel, które łączą uczestników. A to wszystko mają właśnie gry miejskie. Drużyny mogą być mniejsze (np. 2-osobowe) lub większe (nawet 5-6-osobowe). Wszystko tak naprawdę zależy od stopnia trudności danego zadania. Bardzo często polecenia, które mają zintegrować zespół są skonstruowane w ten sposób, że po prostu nie da się ich wykonać samotnie. Długie zapamiętywanie ciągu liczb, rysowanie wzorów ogromnym ołówkiem i inne, szalone na pierwszy rzut oka zadania sprawiają, że drużyna musi połączyć siły. Gry miejskie zatem idealnie integrują zespół, budują poczucie odpowiedzialności za wspólne dobro i rozwijają kreatywność. Czy zatem jest coś lepszego dla Twoich współpracowników?

Czy gry miejskie są dla każdego?

TEAMBUILDING NIE ZNA WIEKOWYCH OGRANICZEŃ

Gry miejskie – także te na terenie Łodzi – przeznaczone są dla każdego, kto ma ochotę w nich wziąć udział. Tak naprawdę – imprezy integracyjne dla firm najlepiej pokazują, że ta forma teambuildingu doskonale integruje zarówno młodych jak i średnich wiekiem pracowników. Wszystko jest kwestią poznania zespołu i zgrania grupy. Wystarczy trochę chęci!

Szukasz oryginalnych scenariuszy imprez integracyjnych? Myślisz o grze miejskiej na terenie Łodzi, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? Skontaktuj się z nami – firma POLIGON zaskoczy Cie niejednym rozwiązaniem!